en

Lofty ve VrchlabíNa rozhraní dvou městských životů, intenzivní městský živel s obchody, úřady, hotely a kavárnami rychle vyprchá ulicí Svatopluka Čecha do peřejí přilehlého Labe, za nímž nehybně čekají činžáky a rodinné domy. Řešený dům tak může žít současně oba životy. Využívat energii běhu města a současně poskytovat klid bydlení s výhledem na řeku a kopce. Samotný dům není nikterak unikátní, avšak cenný jako “pěšák”, tedy jeden z mnoha, jeden z těch co dělají charakter města.

Není vhodné ho přeškrtnout, popřít. Je však třeba, aby žil, tedy dostával nový význam, aby se vrstvil. Staré zde bude žít společně s novým, bude se navazovat, prolínat.

Dům bude zvýšen. Starý krov, jenž je na hranici své funkce, bude nahrazen o necelý metr vyšším krovem s větším spádem. Vzniknou tak tři sloty dělené stolicemi krovu. V každém vznikne loft. Přístup do apartmánů bude z pavlače směrem z vnitrobloku. Každý apartmán si bude užívat celý prostor půdy od okapu až po hřeben s celou vaznicovou stolicí. Do tohoto prostoru bude vsazena krabička s koupelnou a ložnicí.© 2017 Ateliér Šrámek a Krejčí      powered by Petr Kubík      přihlášení